دوست من سلام
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

آموزش مهارت حل مسائل به کودکان

بی‌احترامی فرزند به خواهر یا برادر

هنگامی که یکی از فرزندان شما به خواهر یا برادرش بی‌ادبی می‌کند، اگرچه برای شما به عنوان پدر و مادر سخت است که مداخله نکنید، ولی سعی کنید مداخله نکنید. بچه‌ها باید یاد بگیرند که روی پای خود بایستند. آنها در اتوبوس، در مدرسه و در کلاس تنها هستند و باید بیاموزند که چگونه از حق خود دفاع کنند؛ لذا این ایده اصلاً سنگدلانه نخواهد بود.

آنها باید بیاموزند که در برابر این رفتارها چه واکنشی از خود نشان دهند. در این موارد می‌توانید از کودک خود بخواهید که یا نوع گفتارش را تغییر دهد و یا جمع را ترک کند و تنها بماند و به اتاقش برود. سعی کنید کودک خود را از جمع خارج و در گوشه‌ای به تنهایی با او صحبت کنید، زیرا سرزنش کودک در جمع باعث خجالت او نزد سایر کودکان شده و بعضاً مشکل تشدید می‌شود. همه مشکلات در شرایط خصوصی‌تر راحت‌تر حل و فصل می‌شوند.

 اگر واقعاً قصد شما، تغییر رفتار کودک‌تان است، بهتر است دور از کودکان دیگر، با او حرف بزنید و او آسان‌تر تصمیم بگیرد. اگر سن کودک شما کم است و نمی‌تواند به راحتی شما را درک کند، می‌توانید با گرفتن اسباب‌بازی‌اش و محدود کردن تماشای تلویزیون او را متقاعد کنید تا زمانی که خواسته شما را برآورده نکرده است، نمی‌تواند کار دیگری نیز انجام بدهد.

و البته بهترین روش این است که ابتدا به او این فرصت را بدهید تا در زمان مناسب آن را انجام دهد؛ یعنی در حالی که از او توقع دارید آن کار را انجام دهد، ولی اجازه دهید هر زمان که تمایل دارد انجام دهد.ادامه مطلب

نوع مطلب : اطلاعات عمومی، شیوه های آموزش بهتر، متفرقه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
[ شنبه ٥ اسفند ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ ] [ دلپسند ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

صفحات دیگر
امکانات وب
تصاویر زیباسازی نایت اسکین